X Jubileuszowy Konkurs Talentów "Rozwiń Skrzydła" 2018/zapisy

Data publikacji: 2018-09-14

Miejski Ośrodek Kultury już po raz 10, wspólnie z Miastem Lesznem  i Radiem „elka”, organizuje Konkurs Talentów "ROZWIŃ SKRZYDŁA". Po raz kolejny patronat nad nim objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. Jak co roku utalentowane osoby z Leszna i okolic zaprezentują swoje niezwykłe umiejętności i poddadzą się opinii profesjonalnego jury, które oceni zmagania przedstawicieli najróżniejszych dziedzin sztuki scenicznej. Obok wokalistów, muzyków i tancerzy wystąpią m.in. akrobaci, przedstawiciele sztuki cyrkowej i pantomimicznej, parodyści, sportowcy itp.

Corocznie laureaci Konkursu (wokaliści i zespoły muzyczne) oprócz wspaniałych nagród rzeczowych i finansowych otrzymują też możliwość wystąpienia w koncercie Gwiazd w trakcie Dni Leszna - na Stadionie im. Alfreda Smoczyka. Finaliści Konkursu uświetniają wiele imprez organizowanych przez MOK, a także eventów firmowych, z powodzeniem startują w przeróżnych edycjach programowych opartych na ekspozycji talentu. Impreza ta stała się jedną z bardziej cenionych przez młodych ludzi wydarzeń, organizowanych przez nasz Ośrodek, często otwierając im ścieżki do kariery i ułatwiając start w wybranej przez siebie profesji artystycznej.

Dlatego jako organizatorzy kładziemy duży nacisk na oprawę artystyczną naszego przedsięwzięcia, na skład jury, jakość ofiarowywanych laureatom nagród. Przez minione lata impreza z konkursiku dla uzdolnionych, urosła do rangi wielkiego Święta Talentów. W trakcie tego czasu przy stolikach sędziowskich zasiadali przedstawiciele leszczyńskiego świata artystycznego przeróżnych dziedzin, a także artyści powszechnie znani Polakom, m.in. muzyk i aranżer Jacek Piskorz, wokalistki Olga Bończyk i Aneta Figiel, wokaliści Łukasz Zagrobelny, Grzegorz Hyży, Mieczysław Szcześniak. Wymienieni powyżej Jurorzy występowali też na MOKowskiej scenie w charakterze Gwiazd, do tego grona dołączyli Kamil Bednarek, artyści teatrów warszawskich "Roma" i "Buffo", zatańczyli Ania Głogowska i Rafał Maserak. Ubiegłoroczną IX Edycję uświetniły dwie gwiazdy, MESAJAH i Poparzeni Kawą Trzy.

Co roku, przy tej okazji pragniemy bardzo podziękować sponsorom, którzy od lat wspierają nas w tym kosztownym przedsięwzięciu. To dzięki nim możemy zapraszać znanych artystów do składu jurorskiego, organizować koncerty GWIAZD, a laureatom Konkursu wręczyć coraz bogatsze nagrody finansowe i atrakcyjniejsze upominki, tym samym podnosząc poziom artystyczny i rangę imprezy. Gdyby nie Oni koszty imprezy wzrosłyby niebotycznie. Cały czas szukamy też nowych darczyńców w zamian za szeroką reklamę okołokonkursową. Chętnych zapraszamy do współpracy!

Informacje organizacyjne:

Tegoroczna impreza odbędzie się w całości w budynku MOK i potrwa od 18 do 20 października, a uświetni ją koncert Patrycji Markowskiej 20 października (sobota)

Eliminacje wstępne odbędą się 18 października (czwartek) w dwóch kategoriach: - podczas pierwszej, pokazowej, jury obejrzy prezentacje taneczne, akrobatyczno-cyrkowe, parodystyczne, pantomimiczne, sportowe i wszystkie inne bezpośrednio nie związane z muzyką, a podczas drugiej prezentacje wokalno-instrumentalneW przypadku dużej ilości zgłoszeń, eliminacje wstępne odbywać się będą przez dwa dni - 18 i 19 października.

Zwycięzcy eliminacji tj. ok. 20 osób z obydwu kategorii, wezmą udział w Koncercie Finałowym 19 października (piątek) z udziałem publiczności, w którym Jury wyłoni laureatów - po trzy prezentacje z kategorii wokalno-instrumentalnej i pokazowej, w sumie 6 prezentacji.

Ogłoszenie wyników końcowych Konkursu z przyznaniem miejsc oraz Koncert Laureatów odbędzie się także 20 października (sobota), o godz. 19.00, przed występem Gwiazdy tegorocznych zmagań Patrycji Markowskiej.

Warunkiem udziału w KONKURSIE jest dostarczenie formularza zgłoszenia uczestnictwa w konkursie - pocztą, e-mailem lub osobiście, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 października 2018 roku na adres ORGANIZATORA:

ul. B.Chrobrego 3a
e-mail: rs@mok.leszno.pl