Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna

Instruktor sekcji: Katarzyna Czyżak

Grupa Mażoretek przy Orkiestrze Dętej Miasta Leszna powstała w 2002 roku.  Na początku tańczyły w niej cztery osoby. Przez kilkanaście lat zespół rozrósł się aż do pięciu grup wiekowych, w których tańczy obecnie ok. 140 osób.

Zespół wykonuje układy taneczne do utworów z repertuaru Orkiestry Dętej Miasta Leszna oraz podkładów elektronicznych.  W swoim dorobku ma m.in. marsze, samby czy  układy tematyczne na ludową nutę, kankana, układy w stylu Broadway oraz choreografie tematyczne np. Speedway czy Stewardessy.

Do największych sukcesów zespołu należą trzy złote pałeczki zdobyte podczas Międzynarodowych Dni Muzyki i Folkloru, tytuł II – Vicemistrza podczas Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej , Kryształowa Buława oraz wyróżnienia na Międzynarodowych Festiwalach w Pritzwalk (Niemcy), a także Nagroda Publiczności w Pecs (Wegry).

Podstawowym zadaniem zespołu jest ubarwianie wraz z Orkiestrą Dęta Miasta Leszna  miejskich uroczystości. Ponadto leszczyńskie mażoretki prezentują się także na terenie całego kraju oraz poza jego granicami. Grupa miała okazję wystąpić na międzynarodowych imprezach w następujących krajach: Niemcy, Czechy, Holandia, Węgry oraz Anglia. Zespół prezentował się także podczas większych imprez organizowanych w Lesznie i regionie:

- Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym
- Szybowcowe Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów
- Balonowe Mistrzostwa Świata Kobiet
- Speedway Grand Prix
- Mistrzostwa Świata Reprezentacji Bezdomnych w Piłce Nożnej
- Mecz Artystów Polskich z Reprezentacja Bezdomnych
- Wrocławski Korowód Nadziei
- Święto Czarnej Dywizji.

Zapraszamy na fanpage leszczyńskich MAŻORETEK: