PAŹ

Maleńczuk Solo

Maleńczuk Solo - Leszno Miejski Ośrodek Kultury ul. Chrobrego 3a 20.10.2017 Maleńczuk Solo - to blisko dwugodzinny spektakl, który jest retrospekcją dotychczasowych dokonań Artysty. Składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań Maćka,..

PAŹ

Narodowy Balet Królewski ze Lwowa- widowisko baletowe "Jezioro Łabędzie"

"JEZIORO ŁABĘDZIE" PIOTR CZAJKOWSKI Dawno temu, za siedmioma górami , za siedmioma rzekami... Tak zaczyna sie nie jedna bajka i legenda o zaklętych osobach w zwierzęta .Najpiękniejsza to piękna i bestia, tylko wielkie uczucie tytułowej Pięknej potrafiło pokonać zaklęcie i..

WRZ

Lwowiacy - Leszczyniakom

24 września 2017r. o godzinie 17:00 odbędzie się koncert z cyklu Lwowiacy - Leszczyniakom w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie przy ul. Bolesława Chrobrego 3a.Darmowe wejściówki do odbioru w MOK-u. Zapraszamy..

WRZ

TEATR AGRAFKA- ŚLUBY PANIEŃSKIE

Ostateczna wersja "ŚLUBÓW PANIEŃSKICH- Aleksandra Fredry powstała w 1832roku. Sztuka przedstawia obraz typowego, szlacheckiego polskiego dworku z XIX-tego wieku. W tej konwencji autor zawarł rozważania nad koncepcją miłości oraz polemikę z romantycznymi ideałami. Jest to..

SIE

XVII Światowy Przegląd Folkloru INTEGRACJE 2017 "Magia Folkloru"

Lato z Folklorem jest imprezą cykliczną, odbywającą się w Lesznie zawsze w sierpniu od przeszło trzydziestu lat. Od 17 lat wydarzenie to jest połączone ze Światowym Przeglądem Folkloru organizowanym przez Akademię Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie..

SIE

Kuba Badach "Tribute to Andrzej Zaucha"

Kuba Badach, muzyk, kompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Kuba Badach znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole muzyki pop Poluzjanci. Od 1999 roku występuje w zespole..

CZE

Teatr Anakonda - "Zapolska Superstar"

Spektakl Anakondy „Jak przegrywać, żeby wygrać”. Oto podtytuł przedstawienia" Zapolska Superstar"i...o to właśnie chodzi w napisanej z dozą dobrego humoru, sztuce Jana Czaplińskiego. Niezbyt udana kariera aktorska, jeszcze mniej udane życie rodzinne, brak akceptacji ze strony..

CZE

Leszczyńskie Dni Książki

Już 10 i 11 czerwca 2017 r. zapraszamy na Leszczyńskie Dni Książki. Czeka nas mnóstwo atrakcji m.in. Dzień I (10.06) Plac MetzigaŻywe Szachy dla dzieci i czytanie powieści sensacyjnych z szachami w tle - uprzednio przygotowana grupa dzieci rozegra partie szachową na Placu Metziga,..

Dni Leszna 2017 - Koncert Gwiazd i nie tylko

Koncert inaugurujący DNI LESZNA 2017 został wyznaczony na datę 19 maja. Tym razem gościmy NATALIĘ NYKIEL – gwiazdę młodszego pokolenia, znaną m.in. z takich utworów, jak: „ERROR”, „Bardzo duży” czy „Pół dziewczyna”. Kolejną gwiazdą..

Spotkanie autorskie z Piotrem Gąsowskim

12 maja 2017 o godzinie 18:00 rozpocznie się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Bolesława Chrobrego 3a spotkanie z Piotrem Gąsowskim – piosenkarzem, konferansjerem, autorem książki „Co mi w życiu nie wyszło?”. W trakcie spotkania nie zabraknie historii z życia..