Dzień Świra - SPEKTAKL

Data wydarzenia: 2019-03-15

„DZIEŃ ŚWIRA opera/musical” na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie - bilety niebawem w sprzedaży! 15 lat od premiery kinowej filmu Marka Koterskiego tragikomiczna historia Adasia Miauczyńskiego powraca w scenicznej wersji.

„Dzień świra” to film kultowy. Publiczność i krytycy nie mają co do tego wątpliwości. W przedstawieniu według libretta Marka Koterskiego i z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego, wyreżyserowanym przez Marcina Kołaczkowskiego, widzowie odnajdą wszystko to, co najlepsze w pierwowzorze, ciekawe rozwiązania inscenizacyjne oraz doskonałe kreacje aktorskie. „DZIEŃ ŚWIRA opera/musical” zaskoczy nowatorską formą. Oryginalny tekst pierwowzoru – zachowujący charakterystyczny styl językowy Koterskiego, łącznie z wulgaryzmami i powiedzeniami, które na stałe weszły do języka potocznego, zostanie zaprezentowany na scenie w niekonwencjonalnej formie operowo-musicalowej.
W głównego bohatera wcieli się Maciej Miecznikowski (ex-lider zespołu Leszcze, wokalista oratorium „Tu Es Petrus”). Wszystkie najważniejsze kobiety Adasia Miauczyńskiego zagra zjawiskowa Joanna Kołaczkowska (artystka kabaretu Hrabi). Jako Synuś Sylwuś wystąpi Michał Koterski. W pozostałych rolach zobaczymy członków popularnego Kwartetu Rampa: Joannę Pałucką, Annę Ścigalską, Stefana Każuro, Grzegorza Kuciasa.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 16 roku życia.

15 marca 2019r., godzina 19:00

Cena biletu: 90 zł

Bilety - Dzień Świra on-line

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, ul. B. Chrobrego 3a

tel. 65 529 99 85

Reżyseria: Marcin Kołaczkowski
Libretto: Marek Koterski
Muzyka: Hadrian Filip Tabęcki
Scenografia i kostiumy: Anna Puchalska
Choreografia: Jarosław Staniek
Produkcja: Music Company i Sztukoteka
Partner: Teatr Kamienica
Zdjęcia: Sylwester Ciszek
Obsada: Maciej Miecznikowski, Joanna Kołaczkowska, Michał Koterski, Kwartet Rampa w składzie - Joanna Pałucka, Anna Ścigalska, Stefan Każuro i Grzegorz Kucias


Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie - strona główna

Miejski Ośrodek Kultury
64-100 Leszno
ul. Bolesława Chrobrego 3a
tel. / fax 65 529 99 85
tel. kom. 667-927-167

Sekretariat: sekretariat@mok.leszno.plCopyright (C) 2019 Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie
Projekt i realizacja: SIGNUS.pl