Koncert "Sto Lat Wolnej... Piosenki"

Data wydarzenia: 2018-11-11

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.
Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.
Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej wyjątkowej okazji Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak oraz Miejski Ośrodek Kultury chcą zaprosić mieszkańców Leszna i okolic na pełen wzruszeń Koncert pt. „Sto Lat Wolnej… Piosenki”. Całkiem nowe aranżacje wielkich osobowości artystycznych takich, jak np.: Adolf Dymsza, Hanka Ordonówna, Anna Jantar czy Czesław Niemen w wykonaniu wybitnych współczesnych artystów: Olgi Bończyk, Andrzeja Krzywego, Władka Grzywny oraz Jacka Piskorza z zespołem. Przybliżą tym samym piękno polskiej piosenki minionego stulecia po odzyskaniu wolności, również rozumianej jako wolności słowa - tego, co przez lata udało się spisać, skomponować i nagrać. Usłyszymy hity poszczególnych dekad, nie tylko patriotyczne, ale również od lat 20' po czasy współczesne.

11 listopada 2018r. o godzinie 18:00 zapraszamy serdecznie do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie. Wstęp za okazaniem numerowanych wejściówek dostępnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie od dnia 29.10.2018r.
*Jedna osoba może odebrać maks. 4 zaproszenia.