Konkurs Talentów "Rozwiń Skrzydła" 2017

Data wydarzenia: 2017-11-24

Miejski Ośrodek Kultury już po raz 9 wspólnie z Miastem Lesznem i Radiem „elka” organizuje Konkurs Talentów "ROZWIŃ SKRZYDŁA".Patronat nad nim objął Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak. Jak co roku utalentowane osoby z Leszna i okolic zaprezentują swoje niezwykłe umiejętności i poddadzą się ocenie profesjonalnego jury, które oceni zmagania przedstawicieli najróżniejszych dziedzin sztuki scenicznej. Obok wokalistów, muzyków i tancerzy wystąpią m.in. akrobaci, przedstawiciele sztuki cyrkowej i pantomimicznej, parodyści, parasportowcy itp.                   W dotychczasowych ośmiu edycjach Konkursu udział wzięło prawie 1000 uczestników!

Tegoroczna impreza odbędzie się w całości w budynku MOK i potrwa od 24 do 26 listopada, a uświetnią ją 2 koncerty znanych Gwiazd: 25 listopada (sobota) wystąpi "MESAJAH", a 26 listopada (niedziela) zespół "POPARZENI KAWĄ TRZY".

Eliminacje wstępne odbędą się 24 listopada (piątek) w dwóch kategoriach: - podczas pierwszej, pokazowej, jury obejrzy prezentacje taneczne, akrobatyczno-cyrkowe, parodystyczne, pantomimiczne, parasportowe i wszystkie inne bezpośrednio nie związane z muzyką, a podczas drugiej prezentacje wokalno-instrumentalne. W przypadku dużej ilości zgłoszeń, eliminacje wstępne odbywać się będą przez dwa dni - 23 i 24 listopada.

Zwycięzcy eliminacji tj. ok. 20 osób z obydwu kategorii, wezmą udział w Koncercie Finałowym 25 listopada (sobota) z udziałem publiczności, w którym Jury wyłoni laureatów - po trzy prezentacje z kategorii wokalno-instrumentalnej i pokazowej, w sumie 6 prezentacji.

Ogłoszenie wyników końcowych Konkursu z przyznaniem miejsc oraz Koncert Laureatów odbędzie się także 25 listopada (sobota), o godz. 20.00, przed występem jednej z Gwiazd tegorocznych zmagań "MESAJAH".

Laureaci Konkursu oprócz bogatych nagród finansowych i rzeczowych ufundowanych przez Miasto Leszno, MOK i licznych Sponsorów, otrzymają także możliwość udziału  jako support w koncercie GWIAZD, w pierwszym dniu "Dni Leszna", na Stadionie im. Alfreda Smoczyka.