Kuba Badach "Tribute to Andrzej Zaucha"

Data wydarzenia: 2017-08-11

Kuba Badach, muzykkompozytor i wokalista, a także aranżer i producent muzyczny. Dwukrotny laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. Kuba Badach znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole muzyki pop Poluzjanci. Od 1999 roku występuje w zespole Bernarda Maselego - The Globetrotters. Prowadzi także solową działalność artystyczną.

Jako dwunastolatek, w 1988, nagrał płytę z kolędami napisanymi specjalnie dla niego przez Wiesława Pieregorólkę, Jerzego Siemasza i Jacka Cygana.

1996 rozpoczął edukację na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej AkademiiMuzycznej w Katowicach w klasie wokalnej, której absolwentem został w grudniu 2000. Podczas studiów brał udział w wielu projektach muzycznych. Współpracował wtedy m.in. z Katarzyną GaertnerRobertem Jansonem (nagrał z nim dwie płyty: „Trzeci Wymiar” i „Nowy Świat”) oraz zespołem Polucjanci. W 2000 wydał wraz z zespołem debiutancki album zatytułowany Tak po prostu.

Od 2003 Badach współpracował z kilkoma artystami polskiej sceny rozrywkowej, takimi jak KayahRobert JansonAnia SzarmachDorota MiśkiewiczCarrantuohillGrzegorz Kapołka i in. Nagrywał też ścieżki dźwiękowe do filmów, m.in. do „Ławeczki” Macieja Żaka i polskiej wersji językowej filmu animowanego - „Droga do El Dorado”.

Od 1999 współpracuje z zespołem The Globetrotters, z którym wydał cztery płyty („Stay in Neverland”, „Fairy tales of the trees”, „Both Sides”, „Stop! Don't Talk”). Piosenka z trzeciej płyty, „All you want”, dość długo utrzymywała się na liście przebojów Trójki. Wraz z zespołem przemierzał Polskę i nie tylko, Globetrotters wystąpili też na Bojo Jazz Festival na Węgrzech, a wcześniej także na Festiwalu Jazzowym w Kuwejcie oraz podczas World Etno Fest na Słowacji) w ramach kolejnej trasy koncertowej. Z Globetrotters występował kilkakrotnie na Letnim Festiwalu Jazzowym w Piwnicy pod Baranami.

W Lesznie artysta zaprezentuje repertuar z krążka "Tribute to Andrzej Zaucha. Obecny"
Na krążku znalazło się 14 utworów Andrzeja Zauchy, m.in. „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem, ”C’est la vie” czy „Siódmy rok”, zaaranżowanych na nowo przez Kubę Badacha i Jacka Piskorza. W nagraniach wzięli udział wybitni muzycy, m.in. Henryk Miśkiewicz i Robert Majewski. Płyta dołączona jest do książeczki, zawierającej teksty piosenek, wywiad z wokalistą oraz życiorysy Kuby Badacha i Andrzeja Zauchy.

Koncert w ramach XIII Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych 2017 odbędzie się 11 sierpnia 2017r., o godz.20:00 w sali MOK, ul.B.Chrobrego 3a

Bilety w cenie 60,00 zł.:
- Kasa MOK: od poniedziałku do piątku w godz.8:00-15:00
- Informacja Turystyczna: od poniedziałku do piątku w godz.10:00-18:00