Narodowy Balet Królewski ze Lwowa - "Romeo i Julia"

Data wydarzenia: 2018-02-17

Narodowy Balet Królewski ze Lwowa - "Romeo i Julia"

Balet w dwóch aktach
Libretto: L. Ławrowski
Inscenizacja A. Litwinow

OBSADA:
ROMEO – Ołeh Petryk (ludowy artysta ukrainy)
JULIA – Karina Telwar (laureatka konkursów międzynarodowych)

ROMEO – Tristan Dobrownyj
JULIA - Wiktorija Zwarycz

KLASYKA ŚWIATOWEGO BALETU – 40 osób na scenie.

W Weronie już od dawna nienawiść dzieli dwa rody: Montekich i Kapulettich. Całe miasto jest zangażowane w ich spory i bójki, aż wreszcie sam książę zakazuje pojedynków pod karą śmierci. Tymczsaem na balu u Kapulettich powszechny zachwyt wzbudza Julia, córka gospodarzy, mająca wkrótce wyjść za Parysa. Ukryty pod maską w domu wrogów swojej rodziny Romeo Monteki zakochuje się w Julii, a jego uczucie zostaje odwzajemnione. Rano Julia wysyła nianię z listem do Romea, w którym zgadza się zostać jego żoną. W zaciszu celi klasztornej ojciec Laurenty błogosławi związek dwojga zakochanych. Wśród karnawałowych zabaw na ulicach Werony, Tybald - krewny Kapulettich zabija Merkucja - przyjaciela Romea. Wkrótce potem Tybald ginie z ręki Romea, ogarniętego żalem i poczuciem zemsty. Julia zmuszana przez rodziców do poślubienia niekochanego Parysa, zażywa środek nasenny, pozorując swoją śmierć. Romeo, który po zabójstwie Tybalda zbiegł do Mantui, powraca i widząc Julię spoczywającą w grobowcu Kapulettich zażywa truciznę. Julia po przebudzeniu żegna się z martwym Romeem i przebija się jego sztyletem.

17.02.2018r. godz. 18:00

Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie, ul. B. Chrobrego 3a

Bilety w cenie:

70 zł – GRUPOWE przy zakupie powyżej 15 osób

80 zł – PRZEDSPRZEDAŻ (do 11.02.2018r.)

90 zł – od 12.02.2018r.

do nabycia w kasie biletowej MOK czynnej pn.-pt. w godz. 8:00 – 18:00