Pectus - Koncert Akustyczny

Data wydarzenia: 2019-11-17

Koncert akustyczny zespołu PECTUS jest finałowym akcentem 11 edycji Konkursu Talentów „Rozwiń Skrzydła”, który organizowany jest corocznie przez MOK. Odbędzie się już 17 listopada 2019r., czyli w 3 dniu zmagań, o godzinie 18:00 tuż po Koncercie Laureatów w sali widowiskowej MOK na ul. Chrobrego 3a w Lesznie. Bilety w cenie 55 zł dostępne na www.bilety-mok-leszno.pl lub w kasie MOK przy ul. Chrobrego 4. Serdecznie zapraszamy!

PECTUS powstał wiosną 2005 roku w Rzeszowie, jak można się domyślać, słuchając ich piosenek, a także nawiązując do słów lidera zespołu Tomasza Szczepanika, "Jestem melodykiem, z mojego serca wypływa mnóstwo melodii”, po prostu z potrzeby i chęci dzielenia się muzyką.
Zaś w braterskim składzie zespół narodził się wiosną 2011 r. Premiera okrytego złotem trzeciego albumu pt. "Siła Braci" odbyła się w lutym 2013 roku. Wszystkie piosenki na tym krążku są autorstwa (muzyka/ słowa) lidera zespołu – Tomasza Szczepanika, który mówi tak o albumie: „Postanowiliśmy, że ta płyta będzie początkiem muzycznej podróży, w której podróżować będziemy po naszych inspiracjach, ale i po miejscach po których prowadzi nas los . Realizujemy ten plan zapraszając gości co jest wielce fascynujące, bo każdy z nich wnosi swoją energię, wrażliwość, inną umiejętność frazowania, historię”.
"Siła Braci" to siła przebojów. Nienachalnych, dalekich od natrętnej krzykliwości – raczej takich, które kiedy już zapadną w pamięć, mogą fanom towarzyszyć przed lata, budząc wyłącznie pozytywne skojarzenia.
Obecny skład zespołu:
- Tomasz Szczepanik – gitara akustyczna, fortepian, śpiew
- Marek Szczepanik – perkusja, instrumenty perkusyjne, chórek
- Mateusz Szczepanik – gitara basowa, gitara akustyczna, chórek
- Maciej Szczepanik – gitara elektryczna i akustyczna, chórek
Boom na Pectus trwa w najlepsze. - Naszą siłę bierzemy z wartości jakie przekazali nam rodzice, są nimi miłość oraz szacunek do pracy i drugiego człowieka - zapewniają.


Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie - strona główna

Miejski Ośrodek Kultury
64-100 Leszno
ul. Bolesława Chrobrego 3a
tel. / fax 65 529 99 85
tel. kom. 667-927-167

Sekretariat: sekretariat@mok.leszno.plCopyright (C) 2020 Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie
Projekt i realizacja: SIGNUS.pl