Domyślna kategoria aktualności

Sala pękała w szwach! Oki - relacja z koncertu.
16 stycznia 2023

Sala pękała w szwach! Oki - relacja z koncertu.

Bilety na koncert OKIego rozeszły się błyskawicznie! Młodzież koncertu swojego idola wyczekiwała pod drzwiami MOKu już od 12:00, choć bramy otwierano o 18:00. I chyba nikt nie wyszedł zawiedziony!

Kolejny sukces akcji Kolęda pod Choinkę
15 grudnia 2022

Kolejny sukces akcji Kolęda pod Choinkę

Akcja „Kolęda pod Choinkę”, która organizowana była przez Miejski Ośrodek Kultury już 3 raz, staje się coraz bardziej popularna! Z roku na rok przybywa nam uczestników, którzy zgłaszają się do nas na początku grudnia, by nagrać profesjonalny świąteczny klip w otoczeniu klimatycznej scenerii. W dniach 13-14.12 na naszej scenie wystąpiło blisko 100 osób! To rekord, jeśli chodzi o ilość chętnych :)

12 grudnia 2022

"Namaluj Kolędę" - Bożonarodzeniowy konkurs plastyczny!

Zachęcamy do udziału w konkursie związanym ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia.

Leszno 475. Bez Barier
01 grudnia 2022

Leszno 475. Bez Barier

Prezydent miasta Leszna, Pan Łukasz Borowiak serdecznie zaprasza na uroczyste obchody 475-lecia uzyskania przez Leszno praw miejskich. Ten dostojny jubileusz jest okazją do wspólnego świętowania, ale także do promocji Leszna, jako miasta tolerancji i otwartości, dla którego wszelka odmienność i różnorodność – rasowa, płciowa, religijna, społeczna, polityczna czy kulturowa – nie stanowi źródła konfliktu lub potępienia, lecz traktowana jest z należytą troską i poszanowaniem.

Wracamy z
25 listopada 2022

Wracamy z "Kolędą pod choinkę"!

Święta tuż, tuż. I jak co roku – ten sam dylemat: jaki podarować prezent, by był on prawdziwą niespodzianką? Dziadkowie z reguły nie potrzebują niczego… Co zrobić, by zakręciła im się łezka w oku i zadrżało serce ze wzruszenia? My mamy dla Was wspaniały pomysł! Co więcej, pomożemy Wam go zreazlizować!

Marcelina Furmaniak zdobywa pierwsze miejsce na „Rozwiń Skrzydła”
21 listopada 2022

Marcelina Furmaniak zdobywa pierwsze miejsce na „Rozwiń Skrzydła”

W minioną sobotę odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury XIV Konkurs Talentów „Rozwiń Skrzydła”. Od 13:00 uczestnicy prezentowali swoje talenty przed Jury, które następnie wyłoniło lauretów. Podziwiać mogliśmy ich wykonania jeszcze tego samego dnia podczas specjalnego koncertu. W niedzielę, tuż przed koncertem Varius Manx & Kasi Stankiewicz, już wszystko stało się jasne.

Wernisaż wystawy
17 listopada 2022

Wernisaż wystawy "Barwy Jesieni" w Piekarni Sztuki

Miejski Ośrodek Kultury oraz Sekcja Leszczyńskich Plastyków zapraszają serdecznie wszystkich miłośników malarstwa na wernisaż wystawy "Barwy Jesieni", który odbędzie się w piątek 18 listopada w "Piekarni Sztuki" przy ul. Leszczyńskich. Początek wernisażu o godzinie o 18:00.

16 listopada 2022

"Ach jak przyjemnie". Lata 20-te, lata 30-te || Koncert

Zapraszamy Państwa w muzyczną podróż w do lat 20-tych i 30-tych. Tego wieczoru powrócą wspomnienia dawnych, wspaniałych lat!

Startuje nowa sekcja wokalna w MOK
14 listopada 2022

Startuje nowa sekcja wokalna w MOK

Zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia nowej sekcji wokalnej.

Anita Lipnicka. Koncert, który ogarnął wszystkie zmysły!
25 października 2022

Anita Lipnicka. Koncert, który ogarnął wszystkie zmysły!

Anita Lipnicka zaczarowała leszczyńską publiczność zgromadzoną na czwratkowym koncercie w Miejskim Ośrodku Kultury. „O Miłości. Akustycznie” to trasa, podczas której widza czaruje się nie tylko dźwiękiem.

Zagrali charytatywnie! (GALERIA)
04 października 2022

Zagrali charytatywnie! (GALERIA)

Leszczyński Festiwal Muzyczny im. Romana Maciejewskiego już w październiku!
23 września 2022

Leszczyński Festiwal Muzyczny im. Romana Maciejewskiego już w październiku!

Leszczyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Romana Maciejewskiego zaprasza na kolejny, XXIV Leszczyński Festiwal Muzyczny im. Romana Maciejewskiego, który odbędzie się w dniach 13 – 18 października 2022 roku.

Nowe sekcje w Miejskim Ośrodku Kultury!
21 września 2022

Nowe sekcje w Miejskim Ośrodku Kultury!

Już niebawem w Miejskim Ośrodku Kultury będzie można uczęszczać na zajęcia w zupełnie nowych sekcjach! Od października będzie można podszlifować swoje umiejętności lub zacząć zupełnie od podstaw grę na dwóch instrumentach.

To już 10. jubileuszowa edycja Leszczyńskiego Dnia Przedszkolaka!
14 września 2022

To już 10. jubileuszowa edycja Leszczyńskiego Dnia Przedszkolaka!

„Od małego leszczyniaka do wielkiego Polaka” – takie hasło w tym roku będzie towarzyszyć X Leszczyńskiemu Dniu Przedszkolaka, który jak zawsze został objęty patronatem Prezydenta Miasta Leszna Łukasza Borowiaka.

Kwiecista wystawa w Piekarni Sztuki
12 września 2022

Kwiecista wystawa w Piekarni Sztuki

Na wyjątkową wystawę zaprasza Sekcja Leszczyńskich Plastyków oraz Miejski Ośrodek Kultury!

Sekcja plastyczna dla dzieci i młodzieży z nowym naborem
12 września 2022

Sekcja plastyczna dla dzieci i młodzieży z nowym naborem

Rusza nowy nabór do sekcji plastycznej dla dzieci i młodzieży

Szukamy instruktorów!
28 lipca 2022

Szukamy instruktorów!

Miejski Ośrodek Kultury ogłasza nabór na instruktorów. Szukamy osób, które chciałyby poprowadzić sekcję wokalną oraz plastyczną dla dzieci i młodzieży.

Ruszają nabory do sekcji MOK
17 sierpnia 2022

Ruszają nabory do sekcji MOK

Coraz bliżej rozpoczęcia roku szkolnego 2022/23! A to znak, że jak zawsze w okolicach końcówki wakacji ogłaszamy nabór do sekcji MOK.