Domyślna kategoria aktualności

07 października 2021

"Mam Alternatywę" - przejmujący spektakl na deskach MOK (GALERIA)

Wczoraj uczniowie leszczyńskich szkół mieli okazję zobaczyć wyjątkowy spektakl. "Mam Alternatywę" w wykonaniu grupy parateatralnej Młodzieżowego Centrum Profilaktyki "Alternatywa" wywarło ogromne wrażenie na odbiorcach.

Wernisaż
25 września 2021

Wernisaż "Obrazy z Historią w tle" w Piekarni Sztuki

W piątek 24 września w Piekarni Sztuki, odbył się wernisaż zainspirowany opowieścią leszczynianki, Pani Zofii Starzyńskiej, która niedawno świętowała 100-ne urodziny.

Strachy zagrały charytatywnie (GALERIA)
24 września 2021

Strachy zagrały charytatywnie (GALERIA)

Przy niemal w 100% wypełnionej sali, po rocznej przerwie spowodowanej pandemia Starchy na Lachy ponownie zawitały na scenie  Miejskiego Ośrodka Kultury.

Komplet publiczności na Koncercie Piosenki Lwowskiej (GALERIA)
20 września 2021

Komplet publiczności na Koncercie Piosenki Lwowskiej (GALERIA)

W miniony piątek na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Piosenki Lwowskiej i Arii Operetkowych.

Ludzie i Czasy - promocja III tomu (Galeria)
17 września 2021

Ludzie i Czasy - promocja III tomu (Galeria)

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć i pomóc w organizacji  promocji trzeciego tomu publikacji „Ludzie i czasy – Leszno we wspomnieniach mieszkańców”, wydanej staraniami Leszczyńskiego Towarzystwa Kulturalnego, a finansowanymi środkami UML.

MOK na Pikniku Aktywne Obywatelskie Leszno
13 września 2021

MOK na Pikniku Aktywne Obywatelskie Leszno

W minioną sobotę, 11 września, mieszkańcy Leszna i okolic mieli okazję bawić się podczas Wielkiego Pikniku Aktywności i Pasji zorganizowanego przez Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Festyn, który odbył się na Alei Gwiazd Żużla zgromadził ponad 150 Organizacji Pozarządowych, Leszczyńskich Instytucji i Firm Zaangażowanych Społecznie.

Pożegnanie Lata (GALERIA)
07 września 2021

Pożegnanie Lata (GALERIA)

Rozwijaj pasje z MOKiem
30 sierpnia 2021

Rozwijaj pasje z MOKiem

Ruszamy z naborem do sekcji, zespołów oraz grup artystycznych.

Mateusz Socha rozbawił publiczność (Galeria)
27 sierpnia 2021

Mateusz Socha rozbawił publiczność (Galeria)

Sala pękająca w szwach, cięty dowcip i salwy śmiechu. Tak wyglądał czwartkowy wieczór w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Mateusz Socha "nie brał jeńców".

Utwory Sinatry rozbrzmiały w Parku Heermanna (GALERIA)
23 sierpnia 2021

Utwory Sinatry rozbrzmiały w Parku Heermanna (GALERIA)

W czwartkowe popołudnie Park Heermanna zmienił się w wyjątkową muzyczną scenę. Dla leszczyńskiej publiczności wystąpili Aleksandra Zabłocka z zespołem oraz Jacek Borkowski w repertuarze Franka Sinatry.

17 sierpnia 2021

WAKACYJNY HIT!
05 sierpnia 2021

WAKACYJNY HIT!

Gliniane Ozdoby
04 sierpnia 2021

Gliniane Ozdoby

Warsztaty Decoupage
02 sierpnia 2021

Warsztaty Decoupage

Pokaż się artysto!
27 lipca 2021

Pokaż się artysto!

Sekcja Leszczyńskich Plastyków Leszno oraz Miejski Ośrodek Kultury w Lesznie (MOK Leszno) otwierają w sierpniu 2021 roku Piekarnię Sztuki dla twórców z Leszna!

Ruszają zapisy na półkolonie!
29 czerwca 2021

Ruszają zapisy na półkolonie!

Zaczynamy wakacje, a wraz z nimi warto zaplanować czas swoim pociechom. Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na MOKowisko! Jak co roku super ciekawe zajęcia, wspaniali opiekunowie, mnóstwo śmiechu i radości, pobudzanie kreatywności i nowe znajomości!

Mażoretki podsumowały sezon
21 czerwca 2021

Mażoretki podsumowały sezon

Po ponad rocznej przerwie w regularnych pokazach Mażoretki Orkiestry Dętej Miasta Leszna wróciły na scenę Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Wszystko za sprawą tradycyjnego pokazu podsumowującego sezon artystyczny. W trakcie koncertu zaprezentowali się także uczniowie ogniska muzycznego Orkiestry Dętej Miasta Leszna.

Noc Muzeów w Piekarni Sztuki (Galeria)
16 maja 2021

Noc Muzeów w Piekarni Sztuki (Galeria)

W Noc Muzeów 2021 w Lesznie Piekarnia Sztuki, otworzyła się dla mieszkańców pierwszy raz po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią.