MOK na Pikniku Aktywne Obywatelskie Leszno

W minioną sobotę, 11 września, mieszkańcy Leszna i okolic mieli okazję bawić się podczas Wielkiego Pikniku Aktywności i Pasji zorganizowanego przez Biuro Pełnomocnika ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. Festyn, który odbył się na Alei Gwiazd Żużla zgromadził ponad 150 Organizacji Pozarządowych, Leszczyńskich Instytucji i Firm Zaangażowanych Społecznie.

Tradycyjnie Miejski Ośrodek Kultury dołożył swoją cegiełkę dbając o sprawny przebieg przygotowanego specjalnie na tą okoliczność programu. A ten był jak zawsze szeroki. Na scenie prezentowały się zespoły taneczne, wokalne. Ponad to uczestnicy wydarzenia mieli między innymi okazję podziwiać pokazy akrobatyczne, rekonstrukcje średniowiecznych walk oraz kuglarskie i teatralne zdolności młodych leszczyniaków. Na scenie nie mogło oczywiście zabraknąć Chóru Miejkiego "Chopin" oraz Chóru Uniwersystetu Trzeciego Wieku działających przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Zwieńczeniem wydarzenia był wyrzut w górę kolorowych barwników w proszku, które stworzyły wspaniałe widowisko w postaci wielkiej barwnej chmury!